אחרי הברית

כאבים – האלחוש המקומי (זריקת ההרדמה )  פועל  כשעה מזמן ההזרקה, כאשר האלחוש פג  התינוק עשוי להגיב  בבכי ואי שקט. ניתן להרגיעו עם האכלה ומתן משכך כאבים (נובימול) כל 4 שעות במינון המתאים למשקלו. ניתן לתת משכך כאבים במהלך 48 שעות לאחר הברית. מעבר לזמן זה ההשפעה של הברית לא אמורה להתבטא בתופעות מיוחדות.

טיטולים – מחליפים טיטולים בתדירות רגילה, משחה על הטוסיק והמפשעות כרגיל, אין צורך למרוח את הפין עם משחת החתלה.

טיפול בפין הנימול   – לאחר הברית הפין חבוש עם חבישה אשר הופכת לג'ל ומתפוררת ונמסה מעצמה, במידה והחבישה לא נפלה, צריך יהיה להסירה למחרת הברית , החבישה יורדת בקלות רבה וניתן להורידה גם באמבטיה.
לאחר נפילת או הורדת החבישה יש צורך לטפטף מעט שמן תינוקות על ראש הפין ,ניתן להשתמש בשמן תינוקות או שקדים( לא שמן אמבט). מטרת השמן הינה מניעת הדבקות הפצע לטיטול . את השמן יש לטפטף 3-4 ימים.אין צורך במשחות חיטוי וריפוי כגון ויטה מרפן או בפנטן  ראה סירטון:

רחצה – כדאי לרחוץ את התינוק באמבטיה ביום שלאחר הברית. בשבוע שלאחר הברית, במידה והפין מתלכלך בצואת התינוק, מומלצת שטיפת האיזור במים זורמים.

ריפוי הפצע – אורך עד חודש ימים, יתכנו שינויים במראה החיצוני ושינוי צבע, תהליכים אלה הם טבעיים והינם חלק מהריפוי.

ראש הפין – לאחר הברית צבע ראש הפין מתחלף מצבע אדום בוהק לצבע כחול סגלגל. צבע ראש הפין רגיש מאוד לטמפרטורת הסביבה ומכחיל עם ההפשטה של התינוק וחשיפתו לטמפרטורת הסביבה.

דימום–  דימום קל (כתם קטן על הטיטול) הינו תופעה נורמלית במשך מס' ימים שלאחר הברית. במקרה של דימום משמעותי (כתם גדול או דימום קבוע) יש ליצור עמי קשר מידי.

נפיחות – עשויה להופיע נפיחות בצורת "צמיג" ורוד מסביב לראש הפין, הנפיחות הנ"ל הינה בצקת של העור העדין ותספג במשך הזמן (חודשים). הנפיחות  אינה סימטרית והינה חלק משינויי ריפוי תקינים.

הפרשה – על ראש הפין ומסביבו עשויה להופיע הפרשה צהובה לבנה, בצורת כתמים וקרום. זוהי הפרשת ריפוי תקינה (פיברין). ההפרשה הנ"ל אינה הפרשת מוגלה ואין צורך בטיפול כלשהו. הקרום וההפרשה ייעלמו עם האמבטיות ושטיפת הפצע.

ביקורת –  במידה וההורים חוששים או לא בטוחים לגבי הליך הריפוי, מוזמנים להייועץ עימי. ניתן להתקשר אליי, לשלוח תמונות וסרטונים, וכמובן גם להגיע לבדיקה  במרפאתי בתאום מראש וללא עלות.